H Jozef (Stein)
Kerk: H. Jozef
Werken van Charles Vos:

Ronde sokkel met holgeprofileerde rand, daarop een achthoekige naar boven breder wordend bekken, met op vier zijden doopmotieven. Met de klok meedraaiend vanuit het zicht van de gelovigen:
- 1. H. Geest met hand;
- 2. H. Geest met twee vissen;
- 3. Hert;
- 4. Vogels met een lint.
Onder deze voorstelling zijn fleur-de-lisle uitgehouwen. Bolwelvend deksel van geslagen koper door atelier Brom uit Utrecht in 1944. [1]


Op 2 juni 1941 vond de installatie van pastoor Geurts en de eerste steenlegging voor de nieuwe kerk plaats.'s Middags werd de pastoor feestelijk afgehaald. Aan de gemeentegrens werd hij door de burgemeester Corten, in aanwezigheid van de voltallige gemeenteraad, verwelkomd. De stoet trok naar de hulpkerk (op de zolder van de school) waar door waarnemend kapelaan Vughts de sleutels van de kerk aan de pastoor werden aangeboden. Na diverse feestelijkheden trok men naar de plaats waar de nieuwe kerk gebouwd zou worden.Deken Krijn wijdde de plaats waar het hoofdaltaar zou komen (aangeduid met een eenvoudig houten kruis). Hierna werd de oorkonde door pastoor Geurts voorgelezen en werd de steen, voorstellende een Christusfiguur, door Deken Krijns ingezegend en ingemetseld. Daarmee kwam een einde aan de feestelijkheden. [2]


Na binnenkomst links een wijwaterbekken. Een engel met gevouwen handen draagt het bekken op zijn schouders.

Bij de ingang rechts voor in de kerk een wijwaterbekken. Een engel met gevouwen handen draagt het bekken op zijn schouders.

Bij de ingang links voor in de kerk een wijwaterbekken. Een engel met zijn rechterhand boven zijn ogen turend in de verte afgebeeld. Zijn linkerarm bevindt zich voor zijn lichaam. Het bekken wordt op de schouders van de engel gedragen.


Laatst aangepast (zaterdag, 21 mei 2011 06:31)
